teisipäev, 13. september 2011

Miks raamatukogu kolib?Hea raamatukogu külastaja!

Varbola raamatukogul seisavad ees pöördelised muutused. Raamatukogu saab uued ruumid Varbola lasteaed-algkooli ruumidesse.

Küllap Sa, hea külastaja, kindlasti tead, et raamatukogu on oodanud seda ( või muud) muutust päris pikka aega.

Põhjus on see, et juba päris kaua aega ei vasta praegused ruumid korralikele tingimustele. Tuletan Sulle ( ja võib olla ka mõnele teisele, kes võiks huvi tunda) meelde, mis on need valupunktid antud ruumides:

1. Asukoht- raamatukogu paikneb küla servas. Pimedal ajal on valgustus kehv ja seda juba 100 m enne maja välisust. Paremaks ei lähe asi ka seespool ust: halvasti valgustatud järsk trepp teisele korrusele ja olematu valgustusega koridor.

2. Küttesüsteem ei anna piisavalt soojust. Eriti külmad on esmapäeva hommikud. Talvisel aastaajal ja miinuskraadidega saavutavad ruumid piisava soojuse alles neljapäevaks, et siis reedel haripunktis olles jälle kiiresti maha jahtuda.

Siinkohal kiidan väga meie kütjat Rein Truud, kes tunneb muret ja käib regulaarselt küsimas, kas raamatukogus ikka on piisavalt soe.

Maja on ka suvisel ajal rõske ja trepikoja seinad „nutavad“ suuri pisaraid. Pidevast niiskusest koorub värv laes ja seintel.

3. Raamatukogu põrandas on auk, mis on hetkel parema puudusel kaetud plekitükiga. Plekitükki hoiab paigal vaid paar naela, osad naelad on löödud pehmesse mädanevasse puitu. Kui terve on põrand raamatukogu all?

4. Maja vajaks hädasti remonti: vahetada elektrijuhtmed, paigaldada valgustus, põrandakatted, uus trepikäsipuu, uus värv seintele ja soojustus.

Raamatukogu paikneb vaid ühes kolmandikus majast, ülejäänud ruumid seisavad ammu kasutuseta.

Kuna on selge et sellise mastaapse remondi jaoks ei ole Märjamaa vallal rahalisi vahendeid, tuli hakata otsima teisi variante.Üks idee oli, et raamatukogu kolib rahvamajja, väiksesse saali. See variant oleks võimaldanud viia kolimisega seotud kulutused miinimumini. See plaan ei läinud läbi, kuna rahvamajal on mitmeid üritusi, mis vajavad väikest saali..Seega näis ainukese reaalse lahendusena kolida kohalikku koolimajja.